ارز دیجیتال

شرکت تویوتا روی یک ارز دیجیتال و صرافی کار می‌کند

گزارش‌های تازه حاکی از آن است که تویوتا، یکی بزرگترین شرکت‌های خودروسازی دنیا، با ایجاد یک صرافی و یک ارز دیجیتال قصد ورود به حوزه ارزهای رمزنگاری‌شده را دارد.

به گزارش کوین تلگراف، تویوتاسیستمز (Toyota Systems)، بازوی فناوری اطلاعات شرکت تویوتا، در حال همکاری با صرافی ارز دیجیتال ژاپنی دی‌کورت (DeCurret) است تا یک ارز دیجیتال با برند تویوتا توسعه دهد.تویوتا دو روز پیش و در تاریخ ۲۶ اکتبر (۵ آبان) طی اطلاعیه از قصد خود مبنی بر ایجاد یک ارز دیجیتال پرده برداشت.

گفتنی است که ۲m۵۰۰ نفر از کارکنان تویوتا سیستمز در مراحل آزمایش این سیستم شرکت می‌کنند. این پلتفرم نقش عمده‌ای در پرداخت‌های ارز دیجیتال برای مزایای این کارمندان ایفا می‌کند.

بر اساس اطلاعیه شرکت تویوتا، کارمندانی که در این طرح آزمایشی مشارکت می‌کنند می‌توانند این ارز دیجیتال را با مزایا و هدایایی که از شرکت دریافت می‌کنند، مبادله کنند. تویوتا سیستمز به این موضوع هم اشاره کرده است که ارز دیجیتال مزبور را نمی‌توان با ین ژاپن مبادله کرد.

این طرح آزمایشی جدید از پلتفرم مبتنی بر بلاک چین و اختصاصی صرافی دی‌کورت برای صدور و مدیریت ارزهای دیجیتال استفاده می‌کند. این طرح همچنین مقیاس‌پذیری یک مدل همتا به همتا بر روی بلاک چین و همچنین مسائل حوزه کسب‌وکار و مرتبط با پرداخت به گروه بزرگی از افراد را آزمایش نیز می‌کند.

شرکت تویوتا به شکلی پویا در حال پژوهش بر روی صنعت بلاک چین است و در همین راستا تویوتا بلاک چین لب (Toyota Blockchain Lab) را در ماه مارس سال ۲۰۲۰ (اسفند ۹۸) تأسیس کرد. این شرکت خودروسازی همچنین در سال ۲۰۱۶ به کنسرسیوم R3 که یکی از ائتلاف‌های اصلی در صنعت بلاک چین به‌حساب می‌آید، ملحق شده است.

تویوتا تنها تولیدکننده خودرویی نیست که در حال آزمایش بلاک چین و ارزهای دیجیتال است. اوایل ماه اکتبر (مهر) شعبه بی‌ام‌و در کره جنوبی هم اعلام کرد که اولین شعبه از گروه بی‌ام‌دبیلو است که یک توکن آزمایشی مبتنی بر بلاک چین را اجرایی کرده است. انتظار می‌رود این توکن تا پایان سال ۲۰۲۰ به‌طور کامل در سراسر کشور راه‌اندازی شود. در ماه سپتامبر (شهریور) سال جاری نیز یکی از شرکت‌های تابعه گروه رنو پروژه بلاک چین خود را با هدف تسهیل انطباق اصالت قطعات وسایل نقلیه به‌صورت آزمایشی اجرا کرد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا