ارز دیجیتال

مدیرعامل MicroStrategy: بیت کوین یک میلیون بار بهتر از طلا است

مایکل سیلور (Michael Saylor)، مدیرعامل شرکت مایکرواستراتژی (MicroStrategy) بار دیگر لب به تحسین بیت کوین و سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال گشوده است. گفتنی است پیش‌تر خرید ۴۲۵ میلیون دلار بیت کوین از سوی این شرکت پرآوازه حوزه هوش تجاری بسیار خبرساز شده بود.

به گزارش دیکریپت، مایکل سیلور، سکان‌دار مایکرواستراتژی، هفته جاری طی اظهارنظری جنجالی گفته است که شرکت متبوعش قصد دارد بیت کوین‌های خود را به مدت ۱۰۰ سال نگه دارد.

سیلور طی مصاحبه‌ای با وب‌سایت خبری ریل ویژن (Real Vision) اذعان کرده که یکی از نگرانی بزرگش همواره این بوده که شاید به اندازه کافی در بیت کوین سرمایه‌گذاری نکرده است.

سیلور که تابستان سال جاری، خبر سرمایه‌گذاری ۴۲۵ میلیون دلاری شرکتش در بیت کوین حسابی سروصدا به‌پا کرد، می‌گوید:

اگر واقعاً مفهوم بیت کوین را دریافته‌اید، اختصاص یک درصد از سبد سرمایه‌گذاری‌تان به آن اصلاً کافی نیست. به بینندگان این برنامه بگویید که وقتی سراغ ارزهای دیجیتال می‌روید، دیوانه‌وار خرید کنید.

او در ادامه به رائول پال (Raoul Pal)، مدیر پیشین یکی از صندوق‌های پوششی و مدیرعامل کنونی ریل ویژن گفت:

وقتی بیت کوین و مفهوم آن را درک کردید، دیگر نگران حرکات نزولی احتمالی بازار نباشد. وقتی من سراغ بازار ارزهای دیجیتال می‌روم، چهار روز پشت سر هم بیت کوین می‌خرم.

سیلور در ادامه می‌افزاید:

بیت کوین نه ۱۰۰ برابر که یک میلیون برابر بهتر از طلا است و هیچ دارایی دیگری به گرد پای آن نمی‌رسد.

شرکت سیلور بدش نمی‌آید که جو ترس ازدست‌دادن یا فومو در بازار بیت کوین حاکم شود؛ چرا که هیجان‌زده کردن مردم می‌تواند افزایش بهای ذخایر بیت کوینی این شرکت را در پی داشته باشد. سیلور نیز تقریباً هر روز توییت‌هایی با مضمون ستایش بیت کوین منتشر می‌کند. درواقع، طی ماه جاری شاید بتوانید نهایتاً سه‌ یا چهار توییت در صفحه او پیدا کنید که ارتباطی به بیت کوین ندارند.

سیلور در ادامه مصاحبه‌اش با ریل ویژن خاطرنشان می‌کند که همه‌گیری ویروس کرونا از جمله دلایلی بوده که باعث شده در سال جاری، سرمایه‌گذاری هنگفتی در بیت کوین انجام دهد.

او و هم‌قطارانش در مایکرواستراتژی به این نتیجه رسیده‌اند که سرمایه‌گذاری در بیت کوین، بهترین شرط‌بندی بلندمدت است. آنها همچنین بیت کوین را یک «کندوی سایبرنتیک» نامیده‌ند که با یک دیوار انرژی رمزنگاری‌شده محافظت می‌شود.

با افزایش قیمت بیت کوین و صعود آن به بالای آستانه ۱۳ هزار دلار، تصمیم سیلور برای سرمایه‌گذاری کلان در بیت کوین اکنون درستی خود را به رخ می‌کشد، اما اگر بیت کوین سقوط کند، همه سیلور را آماج انتقاد خود قرار خواهند داد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا