ارز دیجیتال

توسعه‌دهنده اتریوم: تا عرضه اتریوم ۲ نهایتا دو ماه دیگر فاصله داریم

سرپرست توسعه‌دهندگان شبکه بلاک چین اتریوم اخبار جدیدی را از آزمایش زنجیره Beacon و اتریوم ۲ منتشر کرد.

بنجامین ادینگتون (Ben Edgington) توسعه دهنده اتریوم ۲ اخیرا توییتی را منتشر کرد و در آن آخرین اخبار پیرامون آزمایش زنجیره Beacon را به جامعه این شبکه بلاک چین اطلاع داد. او از انتشار نسخه ۱.۰.۰ یا فاز صفر زنجیره Beacon خبر داد. در انتها او زمان تولید اولین بلاک در زنجیره Beacon را ۶-۸ هفته آینده اعلام کرد؛ هرچند این یک تاریخ تخمینی است و هنوز به صورت رسمی تاریخ عرضه آن اعلام نشده است.

یکی از نگرانی‌های این توسعه دهنده اتریوم ۲ ، انتقال دارایی دیجیتال به قرارداد هوشمند جعلی است. این مورد یک نگرانی جدی برای اوست و وقوع چنین اتفاقی را بسیار محتمل ارزیابی کرده است:

در روزهای آینده تعداد قراردادهای هوشمندی که از شما می‌خواهند اتریوم خود را به آن انتقال دهید و همچنین برنامه‌های پیش فروش لانچ پد به مقدار زیادی افزایش خواهد یافت. از این جهت حتما منتظر اعلام رسمی شبکه اتریوم باشید. لطفا اتریوم های خود را به هر قراردادی ارسال نکنید؛ این یک پروژه دیفای نیست.

بروزرسانی شبکه آزمایشی اتریوم ۲

او در ادامه افزود: شبکه آزمایشی Zinken که هفته گذشته راه‌اندازی شد عملکرد مناسبی داشت. این اتفاق باعث شد تا تیم توسعه بتواند اقدامات جدیتری را در دستور کار خود قرار دهد. برنامه‌نویسان معتقدند که فاز صفر بروزرسانی اتریوم ۲ هرچه سریعتر باید آغاز شود:

ایراد شبکه Medalla تعداد پایین مشارکت‌کنندگان آن بود. فکر می‌کنم مردم کمی از ارائه شبکه‌های آزمایشی خسته شده‌اند. وقت آن رسیده تا اقدام جدیدی را آغاز کنیم.

در زمان نگارش، تعداد مشارکت در شبکه Medalla به ۴۵ درصد رسیده است. در حالی که هدف آن رسیدن به مشارکت ۶۶ درصدی بود. حساب رسمی شبکه اتریوم در توییتر مدتی پیش از جامعه اتریوم درخواست کرده بود تا در رسیدن به هدف ۶۶ درصد، مشارکت بیشتری داشته باشند. اما تا این لحظه چنین هدفی محقق نشده است.

اولین شبکه آزمایشی اتریوم ۲ عرضه شد

برنامه Bug Bounty اتریوم ۲ در هفته گذشته آغاز به کار کرد. جایزه این مسابقه ۵۰ هزار دلار در نظر گرفته شده است. این برنامه، طرحی مرسوم برای یافتن ایرادهای کدهای یک برنامه است. این توسعه‌دهنده شبکه اتریوم ۲ افزود، برای آزمایش موفقیت آمیز این شبکه به تنوع مشارکت‌کنندگان نیاز خواهیم داشت و Prysm همچنان بخشی بزرگی از بازار را در اختیار دارد. Prysm در گسترش کاربران اتریوم ۲ خود بسیار تلاش کرده است و اخیرا یک رابط کاربری گرافیکی مبتنی بر وب با یک پورتال اختصاصی Staking معرفی کرده است. Lighthouse نیز نسخه جدید خود را معرفی کرده است و در آن مجموعه‌ای از پیشرفت‌ها را ایجاد کرده است. در پایان، توسعه‌دهندگان معتقدند که زمان انجام آزمون به اتمام رسیده است و باید به زودی یک شبکه واقعی راه‌اندازی شود، این شبکه شاید ظرف دو ماه آینده راه‌اندازی شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا