ارز دیجیتال

وضعیت بازار

کاهش قیمت بیت کوین، اتریوم و آلت کوین‌های بالای جدول

از روز گذشته تاکنون اکثر آلت کوین‌های پرارزش بازار با کاهش جزئی قیمت مواجه شده‌اند. بیت کوین نیز با افتی ۱ درصدی اکنون در محدوده ۱۱,۳۱۶ دلار دادوستد می‌شود.

قیمت ها

به گزارش کریپتوپوتیتو، طی شبانه‌روز گذشته، قیمت بیت کوین به‌جز جهشی کوتاه برای لمس آستانه ۱۱,۵۰۰ دلار در باقی ساعات در محدوده ۱۱,۴۰۰ دلار در نوسان بوده است.

بیشتر آلت کوین‌ها نیز با افتی جزئی روبه‌رو شده‌اند.  از جمله اتریوم که به زیر سطح ۳۸۰ دلار لغزید و ریپل که با افتی ۳.۹۶ درصدی به زیر مرز ۰.۲۵ دلار کاهش پیدا کرد.

همان‌طور که روز گذشته در خبرها خواندید، علی‌رغم انتشار خبر درخواست دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای تصویب بسته محرک اقتصادی جدید، بیت کوین کماکان در محدوده ۱۱,۴۰۰ دلار معامله می‌شود. با این حال، طی ۲۴ ساعت گذشته، بیت کوین توانست برای لحظاتی، اوج قیمتی روزانه ۱۱,۵۵۰ دلار را نیز به ثبت برساند.

این افزایش اما دوامی نیاورد. و بیت کوین مجدداً سیری نزولی در پیش گرفت. در ادامه نیز بهای این ارز دیجیتال پیشتاز طی معاملات روزانه، سطوح زیر ۱۱,۳۰۰ دلار را نیز مشاهده کرد.

با این حال، بیت کوین در ساعات بعدی توانست در روندی صعودی، به سطوح قیمت پیشین خود بازگردد و در حوالی ۱۱,۴۰۰ دلار جای پای خودش را محکم کند.

آنالیز تغییر قیمت ها

آن‌طور که شاخص‌های تکنیکال نشان می‌دهند، در صورت وقوع روندی نزولی، سطوح حمایت بعدی‌ می‌توانند در مجاورت ۱۱,۲۰۰، ۱۱,۰۵۰ و ۱۰,۹۳۰ دلار شکل بگیرند. اگر هم بنا بر صعود باشد، ۱۱,۴۶۴ دلار و ۱۱,۶۰۰ دلار می‌توانند سطوح مقاومت بعدی باشند.

نمودار قیمت بیت کوین.منبع: تریدینگ ویو
نمودار قیمت بیت کوین.منبع: تریدینگ ویو

گفتنی است سه شاخص اصلی بازار سهام ایالات متحده در پایان معاملات روز گذشته با افتی ۰.۶ تا ۰.۸ درصدی مواجه شدند.

با توجه به آنکه طی ماه‌های اخیر، هم‌بستگی میان بیت کوین و بازار سرمایه آمریکا رو به فزونی گذاشته، می‌توان ادعا کرد که افت جزئی قیمت بیت کوین، بی‌ارتباط با کاهش شاخص بورس آمریکا نبوده است.

همان‌طور که در تصویر زیر می‌بینید، نقشه بازار در روز گذشته تقریباً قرمزپوش شده است. در میان آلت کوین‌ها قیمت اتریوم نتوانسته روند صعودی خود را حفظ کند و با کاهشی ۲.۵۷ درصدی طی شبانه‌روز گذشته، اکنون در محدوده ۳۷۲ دلار در حال نوسان است.

نقشه بازار ارزهای دیجیتال. منبع: quantifycrypto
نقشه بازار ارزهای دیجیتال. منبع: quantifycrypto

ریپل نیز با افتی ۳.۹۶ درصدی مواجه شد و در حال حاضر در محدوده ۰.۲۴۴ دلار خرید و فروش می‌شود. پولکادات، چین لینک، کاردانو و لایت کوین نیز هر یک به‌ترتیب با ۶.۶، ۵.۰۴، ۴.۸۴ و ۳.۱۵ درصد کاهش قیمت مواجه شدند.

گفتنی است در میان انبوه ارزهای دیجیتال، بیت کوین کش از جمله انگشت‌شمار ارزهایی است که طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش قیمت مواجه شده است.

نیر پروتکل (Near Protocol) نیز بزرگ‌ترین بازنده شبانه‌روز گذشته بود. گفتنی است قیمت این آلت کوین پس از فروکش کردن تب‌وتاب فهرست‌شدن آن در دو صرافی بایننس و هیوبی با افت چشم‌گیر ۳۰ درصدی مواجه شد.

توکن‌های یونی‌سواپ (Uniswap)، استورج (Storj)، زیرو ایکس (0x)، اوشن پروتکل (Ocean Protocol) و سینتیکس نتورک توکن (Synthetix Network) نیز به‌ترتیب با افتی ۱۵.۸۶، ۱۵.۱۱، ۱۰.۵۹، ۸.۶۴ و ۸.۴ روبه‌رو شدند.

جالب آنکه توکن ABBC Coin با بر جای گذاشتن رکودی چشم‌گیر، رشدی تقریباً ۵۰ درصدی را طی شبانه‌روز گذشته تجربه کرد. توکن رزرو رایتس (Reserve Rights) نیز با افزایشی ۸.۷۳ درصدی مواجه شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا