تکنولوژی

عدم استقبال کاربران توییتر از برنامه جدید شرکت متا

 این پلتفرم که به شبکه اجتماعی اشتراک‌گذاری عکس و ویدیو اینستاگرام گره خورده است، طبق یک سایت شمارش معکوس که متا راه‌اندازی کرده است، انتظار می‌رود روز پنجشنبه منتشر شود.

همچنین این اپلیکیشن برای پیش‌سفارش در اپ استور اپل با تاریخ ۶ جولای ظاهر شده است.

عدم استقبال کاربران توییتر از برنامه جدید شرکت متا / تردز به رقیب توییتر تبدیل خواهد شد؟!

(اسکرین شات از لیست Threads در اپ استور)

نوشته های مشابه

علی‌رغم راه‌اندازی به‌موقع، به نظر می‌رسد که این اپلیکیشن، حداقل از سوی جامعه مشتاق ارزهای دیجیتال توییتر، سر و صدای محدودی داشته است. نگرانی‌هایی در مورد مسائل مربوط به داده‌کاوی و حفظ حریم خصوصی و عدم اطمینان از بقا مجازی وجود دارد.

تیفانی فونگ، اینفلوئنسر کریپتو توییتر، که ۶۶۶۰۰ دنبال کننده در این پلتفرم دارد، به کوین تلگراف گفت که تا به حال حتی نام Threads را نشنیده بود و اظهار داشت: من نمی‌دانم چرا متا از این نام برای رقیب توییتر استفاده کرده است.

در همین حال، یک نظرسنجی در حال انجام توییتر توسط اینفلوئنسر ارزهای دیجیتال، Kyle Chassé، نشان داده است که بیش از ۸۷ درصد از ۱۲۹ پاسخ‌دهنده از «تیم توییتر» نسبت به «تیم متا» پشتیبانی می‌کنند.

عدم استقبال کاربران توییتر از برنامه جدید شرکت متا / تردز به رقیب توییتر تبدیل خواهد شد؟!

جک دورسی، مدیر عامل سابق توییتر، سیاست حفظ حریم خصوصی برنامه Threads را برجسته کرد که نشان می‌‎داد توسعه دهنده Threads، به مجموعه گسترده‌ای از داده‌های کاربر از جمله اطلاعات مالی و شناسه‌ها دسترسی خواهد داشت.

عدم استقبال کاربران توییتر از برنامه جدید شرکت متا / تردز به رقیب توییتر تبدیل خواهد شد؟!

با این حال، به گفته محققانی که به پست دورسی پاسخ دادند، توییتر تقریباً مجوزهای مشابه Threads را دارد و داده‌های مشابهی را جمع‌آوری می‌کند.

دیگران نگرانی‌هایی را در مورد طول عمر احتمالی این برنامه مطرح کرده‌اند، زیرا برنامه‌های مستقل قبلی متا یا تعطیل شده‌اند یا ویژگی‌ها در سایر محصولات آن قرار گرفته است.

متا سابقه انتشار اپلیکیشن‌های مستقل برای جلب توجه و سپس قرار دادن ویژگی‌ها در اینستاگرام را دارد.

راه‌اندازی Threads مورد انتظار متا تنها چند روز پس از شکست محدودیت خواندن توییت در توییتر انجام می‌شود که محدودیتی موقت بر تعداد پست‌هایی که کاربر می‌تواند در یک روز مشاهده کند اعمال کرده است.

به جای اینکه کاربران مجبور شوند فالوورهای خود را از ابتدا بازسازی کنند، Threads فالوورها و لیست‌های دنبال کننده کاربران اینستاگرام را منتقل می‌کند.

طبق گزارش‌هایی که در اوایل سال جاری منتشر شد، یکی از سخنگویان شرکت گفت که برنامه مستقل Threads از ActivityPub، پروتکل شبکه اجتماعی غیرمتمرکز که رقیب توییتر Mastodon را تامین می‌کند، پشتیبانی می‌کند.

در همین حال، ماستودون (Mastodon) ، رقیب غیرمتمرکز توییتر، از زمانی که توییتر محدودیت‌های خواندن خود را اعمال کرد، اخیراً شاهد افزایش فعالیت‌ها با افزایش کاربران فعال بوده است.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا