مسکن

قیمت رهن و اجاره در محله عرب نشین تهران چقدر است؟

محله دولت آباد در جنوب شرق استان تهران واقع است. این محله در منطقه ۲۰ شهرداری تهران، با مشیریه از شرق، شهادت از جنوب، جوانمرد قصاب از غرب، کیانشهر جنوبی از شمال همسایه است.

دولت آباد محله‌ای در جنوب شرق تهران است که قدم گذاشتن در آن بی‌مانند به شهرهای عراقی نیست.  بخشی از ساکنان محله دولت‌آباد را ایرانیان مقیم و بازگشته از عراق تشکیل می‌دهند. بغداد کوچک در تهران بزرگ نامی است که زندگی در دولت آباد را برای ساکنان آن تداعی می‌کند. جالب است بدانید در این محله علاوه بر عراقی‌ها،‌ اقوامی از لبنان، ‌سوریه و بحرین نیز زندگی می‌کنند. به طوری که این محله حال و هوای شهرهای عربی را به خود گرفته و رستوران‌ها و اغذیه‌فروشی‌های زیادی به سبک رستوران‌های عربی دارد.

البته تنها ساکنان این محله اقوام عرب زبان نیستند بلکه ساکنان قدیمی تهران، ترک زبان‌ها و دیگر اقوام ایرانی نیز در این محله سکونت دارند.

در گزارش امروز به بررسی قیمت اجاره مسکن در محدوده دولت آباد پرداخته ایم.

برای رهن کامل یک واحد ۵۰ متری ساخت سال ۱۳۸۵ در محدوده دولت آباد باید ۲۶۰ میلیون بپردازید. هزینه اجاره یک واحد ۶۳ متری ۲ خوابه ساخت سال ۱۳۹۸ نیز ۳۰۰ میلیون رهن و ۴۰ میلیون پرداختی ماهیانه است.

برای اجاره یک واحد ۹۰ متری ۲ خوابه ساخت سال ۱۳۷۰ در محله دولت آباد باید ۳۰۰ میلیون رهن و ۱ میلیون ۵۰۰ هزار تومان ماهیانه پرداخت کرد.  رهن کامل یک واحد ۱۰۰ متری دو خوابه ساخت سال ۱۳۹۵ نیز ۸۰۰ میلیون تومان است.

قیمت اجاره خانه در محدوده دولت آباد
محلهمتراژ (متر)مشخصاتسال ساخترهن (تومان)اجاره (تومان)
دولت‌آباد، خ گلشنی۵۰۱ خوابه، –۱۳۸۵۲۶۰٬۰۰۰٬۰۰۰
دولت آباد، خ جعفری۶۰۱ خوابه، –۱۳۹۰۱۸۰٬۰۰۰٬۰۰۰۴٬۲۰۰٬۰۰۰
دولت آباد، خ اردستانی۶۰۱ خوابه، پارکینگ، انباری۱۳۸۸۴۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰
دولت آباد، خ دهخدا۶۳۲ خوابه، آسانسور۱۳۹۸۳۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰۴٬۰۰۰٬۰۰۰
دولت آباد، بلوار قدس۸۵۲ خوابه، –۱۳۷۰۵۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
دولت آباد، بلوار قدس۹۰۲ خوابه، پارکینگ۱۳۷۰۳۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰۱٬۵۰۰٬۰۰۰
دولت آباد، خ اردستانی۱۰۰۲ خوابه، آسانسور۱۳۹۵۸۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
دولت آباد، خ دهخدا۱۱۰۲ خوابه، آسانسور، پارکینگ، انباری۱۴۰۲۶۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰۱۲٬۰۰۰٬۰۰۰

توجه داشته‌ باشید این ارقام براساس واحدهایی است که در شهر تهران برای اجاره گذاشته شده، اقتصادآنلاین دخل و تصرقی در قیمت ها ندارد و نرخ ها ذکر شده قطعا به طور دقیق قیمت مسکن در محله‌های یاد شده را تبیین نمی‌کند. قیمت اجاره مسکن در هر منطقه مطابق با سن بنا، امکانات واحد، کوچه و خیابان، شرایط مالک و فروشنده و… متفاوت خواهد بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا