ارز دیجیتال

انتشار کربن دوج کوین ۲۵ درصد کاهش یافت

تحقیقات نشان می‌دهد که دوج‌کوین تنها میم‌کوین در سال ۲۰۲۲ بود که به لطف مداخله توسعه‌دهندگان و مدیرعامل تسلا، ایلان ماسک، ردپای کربن خود را – معیاری کلیدی برای پذیرش جریان اصلی – تا ۲۵ درصد در یک سال کاهش داد.

یکی از دلایل اصلی که ماسک از پذیرش پرداخت بیت‌کوین برای تسلا عقب‌نشینی کرد، انتشار کربن بالا بود. در آن زمان، او معتقد بود که “دوج‌کوین – حتی اگر به عنوان یک شوخی احمقانه ایجاد شده باشد” – برای معاملات مناسب‌تر است.

ماسک در تاریخ ۱۳ می ۲۰۲۱ در توییتی نوشت: “با توسعه‌دهندگان دوج‌کوین به منظور بهبود کارایی تراکنش‌های سیستم همکاری می‌کنم. این کار به صورت بالقوه امیدوارکننده است.”

با توجه به تلاش‌های فعالانه ماسک و اعضای اکوسیستم دوج‌کوین، این میم‌کوین شاهد کاهش ۲۵ درصدی انتشار دی‌اکسیدکربن سالانه خود بود. طبق تحقیقات Forex Suggest، دوج‌کوین در سال ۲۰۲۱، ۱۴۲۳ تن گاز دی‌اکسیدکربن منتشر کرد که میزان آن در سال ۲۰۲۲ به ۱۰۶۳ تن کاهش یافته است.

دوج

انتشار دی‌اکسیدکربن سالانه رمزارزهای برتر

در حالی که اتریوم پس از انتقال به مکانیزم اجماع اثبات سهام، بیشترین کاهش در انتشار دی‌اکسیدکربن را در سال ۲۰۲۲ تجربه کرد، انتشار سالانه آن ۸.۳ برابر دوج‌کوین بود.

کاهش ردپای کربن و حمایت جامعه بزرگ، دوج‌کوین را به عنوان یک ابزار مالی قابل دوام در سال ۲۰۲۳ قرار داده است.

وقتی صحبت از عملکرد قیمتی در طول سال در میان بازار نزولی ۲۰۲۲ می‌شود، دوج‌کوین به میزان قابل توجهی بهتر از بسیاری از دارایی‌های برتر در بازار ارزهای دیجیتال عمل کرده است.

این میم‌کوین، بعد از ریپل و بایننس کوین، در جایگاه سوم در میان ۱۰ رمزارزی که بهترین عملکرد را داشته‌اند، قرار گرفت.

دوج‌کوین همچنین از بزرگترین رقیب خود، شیبا اینو که جامعه آن بر ساخت یک شبکه لایه ۲ و توسعه بازی‌های متاورس و بلاکچین تمرکز کرده، بهتر عمل کرده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا